Náhradní plnění

Aktualizováno 11. 1. 2017

Jste zaměstnavatel s více jak 25 zaměstnanci? V tom případě Vás čeká povinnost splnit povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který je daný novelizovaným zákonem z roku 2012 č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (§ 81-84). Dle něhož musí všichni zaměstnavatelé s více jak 25 zaměstnanci splnit povinný podíl 4% OZP zaměstnanců.

Povinný podíl

Jak splnit povinný podíl, pokud nemohu přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením? Zákon stanovuje další dvě možnosti, jak je možné tento podíl splnit:

první z možností je finanční odvod státu ve výši 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy za rok, druhou možností je právě odběr služeb v rámci náhradního plnění. Místo odvodu státu, Vám na zakázku vyrobíme upomínkové, užitkové předměty a navíc ještě ušetříte.

Náhradní plnění v praxi

Náhradní plnění je poslední možnost, jak splnit povinný podíl zaměstnanců se zdravotním postižením. Jedná se o odběr zboží a služeb od firem, které splňují státem stanovené podmínky. Náhradní plnění mohou poskytovat pouze firmy, které zaměstnávají více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením. Právě Žatecký spolek Handicap z. s. je legitimním a státem uznaným poskytovatelem náhradního plnění. S naším spolkem ušetříte nejen na odvodu státu, ale pomůžete v zaměstnávání OZP, které díky vaší zakázce, budou mít práci.

Nezapomeňte ale, že každý poskytovatel je limitován výší služeb, které může za jednoho svého zaměstnance se zdravotním postižením poskytnout. Proto je důležité zajistit si odběr náhradního plnění co nejdříve.

Komentáře jsou vypnuty.

  • Nápověda pro zvětšení písma. Po stisknutí Ctrl a jeho podržení můžeme kolečkem myši měnit velikost písma.